כל מה שאתם חייבים להכיר על מסלולי ההלוואה והשינויים המשמעותיים שהם עברו עקב המשבר

עסקים רבים נדרשים ללא מעט הלוואות לטובת השלמת הפעילות השוטפת של העסק בכלל, ובזמן הקורונה בפרט. אם גם אתם נדרשים להלוואה לטובת פתיחת עסק חדש, השקעה בבית העסק הקיים או צמצום פערים תזרימיים בין מועד הוצאות בית העסק לבין מועד הכנסותיו חשוב שתכירו את המסלול המרכזי והגדול ביותר, קרן הלוואות לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה. לפני שאתם ממהרים להגיש בקשות, קיבצנו עבורכם את כל המטרות השכיחות ביותר בגינן ניתן לקבל את ההלוואה, פרטי ההלוואה, אופן הגשת הבקשה ועוד. ראשית, חשוב לפתוח ולומר כי הקרן המציעה הלוואה בערבות המדינה לקורונה, הציעה זאת לעסקים קטנים ובינוניים גם טרם פורץ הנגיף, עם שינויים קלים. הלוואת מדינה במשבר הקורונה בפרט, וכל תקופה בכלל נועדה בכדי להתגבר על הבעיה הקשה של עסקים קטנים ובינוניים לקבל הלוואות מהבנקים. אחד מכללי האצבע שמנחים את הבנקים במתן הלוואות הוא ככל שהעסק גדול יותר, כך רמת הסיכון במתן ההלוואה נמוכה יותר וכן להיפך,  ככל שהעסק קטן יותר, כך הסיכויים שהוא יצליח להחזיר את מלוא החזרי ההלוואה נמוכים יותר, כלומר, הלוואה בסיכון גבוה יותר.

 

הלוואה בערבות המדינה על סך 70% – כך ניתן להתגבר על חשש הבנקים להעמיד הלוואות לעסקים קטנים ובינוניים

 

מסיבה זו, המדינה בראשות משרד האוצר החליטה להרים את הכפפה ולהציע מסלול אטרקטיבי במיוחד של הלוואות בערבות המדינה בכלל וכן הלוואת מדינה במשבר הקורונה לעסקים קטנים ובינוניים. בנק לאומי הלוואה בערבות המדינה קורונה מציע עבור לא מעט עסקים קטנים הלוואות אטרקטיביות בתנאים נוחים במיוחד. אך אם ההלוואות לעסקים קטנים ובינוניים ניתנות בערבות המדינה בלבד, מאיפה מגיע הכסף? התשובה לשאלה זו תבהיר לכם את התונה כולה. כפי שהסברנו מעלה, הבנקים לא ששים לתת הלוואת מדינה במשבר הקורונה לעסקים קטנים ובינוניים עקב רמת הסיכון. לכן החליטה המדינה למנות גוף מקצועי שיבחן לעומק את העסקים של כל מבקשי ההלוואות. הגוף המקצועי מגיע לבחון את ההתנהלות בבית העסק, בודק היטב את התוכנית העסקית, מוודא כי בעלי העסק אינם מצויים בחובות ושלא חזרו שיקים בחודשים האחרונים. כלל הבדיקות הללו ועוד אמורות להתחקות אחר הסיכוי של בית העסק להצליח להחזיר את כל כספי ההלוואה שהוא מבקש.

בדיקת בית העסק, מתן המלצה לקבלת הלוואה והעברת הפרטים לבנק – למרות ההמלצה, לא תמיד הבנק יאשר את ההלוואה

במידה והגוף הבודק מטעם המדינה מוצא כי בית העסק מתנהל בצורה טובה, הכנסותיו הגבוהות מהוצאותיו וסיכוייו להצליח להחזיר את ההלוואה גבוהים, הוא מעביר לבנק את התוכנית העסקית של בית העסק בצירוף המלצה למתן הלוואה. בנק לאומי הלוואה בערבות המדינה קורונה, אינו מתרשם מההמלצה בלבד, הסיבה שברוב המקרים הוא אכן מעניק לבעלי העסקים את ההלוואה בהתאם להמלצת הגוף הבודק מטעם המדינה היא הערבות. ההמלצה של הגוף הבודק מגיעה עם מעין תעודת אחריות שבית העסק אגן יצליח לעמוד בכל החזרי ההלוואה. במידה וההמלצה תתברר כשגויה, ובית העסק לא יצליח להחזיר את סך ההלוואה, המדינה תחזיר במקומו 70% מההלוואה שלקח. באשר לערבות המשותפת בין בית העסק, למדינה ולבנק יש לא מעט שינויים משמעותיים בתקופת הקורונה בהן נעסוק מטה בהרחבה. חשוב להדגיש כי כלל ההלוואות, לרבות  הלוואת מדינה במשבר הקורונה, בנק לאומי הלוואה בערבות המדינה קורונה, הלוואה במימון המדינה קורונה, הלוואה בערבות מדינה קורונה בנק דיסקונט, הלוואה בערבות מדינה קורונה לשכירים, הלוואות מדינה קורונה בנק מזרחי ועוד, מציעות תנאים נוחים יותר מהתנאים הבסיסיים שהיו טרם פרוץ הנגיף. לכן, גם אם ניסיתם לקבל בעבר הלוואה לבית העסק שלכם ולא עמדתם בכל תנאי הסף לקבלת ההלוואה, כדאי לנסות שוב בעת המשבר, קיים סיכוי סביר שהפעם תצליחו לעמוד בכל הדרישות לקבלת ההלוואה.

הלוואה לעסק בהקמה, להשקעה בעסק קיים ולגישור על פערים תזרימיים

אז מהן הסיבות השכיחות ביותר בגינן עסקים רבים מקבלים הלוואת מדינה במשבר הקורונה אתם שואלים? ישנן לא מעט סיבות. טרם פרוץ נגיף הקורונה, הלוואה לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה כללה שלושה מסלולין מרכזיים. הראשון הוא הלוואה לעסק בהקמה, השני הוא השקעה בפיתוח בית העסק והשלישי הוא התמודדות עם פערים תזרימיים. המסלול הראשון איפשר ליזמים לקבל הלוואה של עד חצי מיליון שקלים לטובת פתיחת עסק חלומותיהם. ישנם לא מעט קריטריונים המגדירים עסק בהקמה, לשמו המדינה מוכנה לתת את ערבותה למתן הלוואה נוחה ואטרקטיבית. המסלול השני, מסלול ההשקעה מאפשר לעסקים קיימים לקבל הלוואת מדינה במשבר הקורונה בפרט ובכל תקופה בכלל לטובת שדרוגים שונים בבית העסק. בין כלל השדרוגים השכיחים ביותר המזכים לא מעט עסקים קטנים ובינוניים בערבות מדינה לנפגעי קורונה בפרט ובכל תקופה בכלל ניתן למנות את רכישת מכונות חדשות ומתקדמות לבית העסק, שיפוץ המקום והכנתו לקליטת המכונות החדשות, רכישת רכבים, פעולות שיווק ופרסום ועוד. המסלול השלישי, מסלול גישור הפערים התזרימיים נועד בכדי לאפשר לעסקים להכניס כסף להתנהלות השוטפת למרות שההכנסות מתפקוד העסק עוד מתעכבות. ישנם עסקים הקונים מלאי ומשלמים במועד הרכישה, למרות שההכנסות ממכירת המלאי יגיעו רק בעוד מספר חודשים. הלוואות מדינה במשבר הקורונה בפרט, ובכל תקופה בכלל במסלול זה מאפשרות לגשר על הפערים ובכך מאפשרות לעסקים להמשיך ולהתקיים.

מספר דגשים חשובים אודות שלבי הגשת בקשה לקבלת הלוואה במשבר הקורונה

אז איך עושים את זה? מהם שלבי הגשת בקשה להלוואה בערבות המדינה קורונה? גם בנושא זה אספנו עבורכם מספר דגשים חשובים. תחילה חשוב להבין כי הגשת בקשה להלוואה בערבות המדינה בעקבות הקורונה קצרה ומזורזת הרבה יותר בהשוואה להגשת בקשה להלוואה בערבות המדינה בימים כסדרם. לפני פרוץ נגיף הקורונה, עסקים קטנים ובינוניים שהגישו בקשה להלוואה בערבות המדינה נדרשו להמתין לבואה של החברה הבודקת. לאחר שהחברה הבודקת מטעם המדינה מגיעה לבית העסק ובוחנת היטב את כל יכולותיו הכלכליות, היא מחליטה האם להמליץ לבנק לאומי הלוואה בערבות המדינה קורונה או לא. במידה ואכן מוגשת המלצה, הבנק אף הוא עובר על כל הנדרש ומחליט אם לאשר את ההלוואה. כל התהליך לפני פרוץ נגיף הקורונה הצריך מבעלי העסקים להתאזר בסבלנות של כחודש ימים עד לקבלת ההלוואה. כיום, הלוואת מדינה במשבר הקורונה מועברת לעסקים במהירות שיא של ימים בודדים.

השינויים הרבים שחלו בין מסלול ההלוואה טרם פרוץ הנגיף ולאחריו – אתם כבר לא חייבים להציג נכסים נזילים בשווי 25% מסך ההלוואה!

גם באשר לחלוקת הערבות בין כלל השותפים חלו שינויים משמעותיים בתקופת קורונה. עד לפני פרוץ נגיף הקורונה, מסלול ההלוואה לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה חייב את בעלי העסקים להציג נכסים נזילים בשווי 25% מסך ההלוואה. המדינה השלימה עם ערבות על סך 70% מסך ההלוואה כך שכל הסיכון שנותר לבנק הוא על 5% בלבד מסך כל ההלוואה. במקרים של פתיחת עסק חדש הבנקים איפשרו ליזמים להציב נכסין בשווי 10% בלבד. אך הלוואת מדינה במשבר הקורונה במסגרת מסלול הלוואה בערבות המדינה עקב משבר הקורונה בעלי העסקים נדרשים להציג נכסים נזילים בשווי של 5% בלבד.נתון זה מסייע לעסקים רבים לעמוד בתנאי הסף וליהנות מהלוואות בערבות מדינה לנפגעי קורונה. בנוסף לכך, אם עד לפני פרוץ נגיף הקורונה הלוואות אלו איפשרו לבעלי העסקים ליהנות מגרייס של חצי שנה בלבד, הרי לנו שכיום, הלוואות מדינה במשבר הקורונה מאפשרת לעסקים להתחיל להחזיר את ההלוואה שנה לאחר קבלתה. בגרייס המורחב בעלי העסקים אף לא ידרשו לשלם את הריביות, כי את הריביות בשנה הראשונה המדינה משלמת.

הוכחת פגיעה בבית העסק עקב נגיף הקורונה – בהווה או בעתיד

העסקים שיצליחו להוכיח פגיעה בהווה או אף פגיעה עתידית לבית העסק שלהם ובהתאם.לתנאי הסף המוספים, יוכלו לקבל הלוואות נוחות בערבות המדינה בגובה של עד 24% מהמחזור השנתי של שנת 2019. אז אם גם אתם נדרשים להלוואה לתקופה בת חמש שנים בתנאים נוחים, אפשרות זו של הלוואה לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה במשבר הקורונה היא הטובה ביותר עבורכם. כל שנותר לכם לעשות זה להתחיל את הליך הגשת בקשה להלוואה בערבות המדינה  בעקבות הקורונה ולקוות לעבור את כל השלבים בדרך לקבלת ההלוואה.

בנק לאומי הלוואה בערבות המדינה קורונה
בערבות מדינה לנפגעי קורונה
בקשה להלוואה בערבות המדינה הקורונה
דיסקונט הלוואה קורונה
הגשת בקשה להלוואה בערבות המדינה בעקבות הקורונה
הגשת ערבות מדינה קורונה
הלוואה במימון המדינה קורונה
הלוואה בערבות המדינה לקורונה
הלוואה בערבות המדינה עקב משבר הקורונה
הלוואה בערבות המדינה קורונה משרד האוצר
הלוואה בערבות מדינה קורונה בנק דיסקונט
הלוואה בערבות מדינה קורונה האוצר
הלוואה בערבות מדינה קורונה לשכירים
הלוואה בערבות מדינה קורונה תנאי סף
הלוואה לעסקים קטנים בערבות המדינה הקורונה
הלוואה מהמדינה הקורונה
הלוואה מטעם המדינה קורונה
הלוואות בערבות מדינה לנפגעי הקורונה
הלוואות בערבות מדינה קורונה משרד האוצר
הלוואות בערבות מדינה קרן קורונה
הלוואות מדינה מסלול הקורונה
הלוואות מדינה קורונה בנק מזרחי
הלוואות קורונה בנק דיסקונט
הלוואות קורונה דיסקונט
הלוואות קורונה לעסקים קטנים
הלוואת מדינה במשבר הקורונה
הלוואת קורונה בנק דיסקונט
הלוואת קורונה דיסקונט
הלוואת קורונה לעסקים בסיכון
הלוואת קרן מדינה קורונה
הקרן בערבות המדינה בקורונה
הקרן בערבות המדינה לקורונה
הקרן להלוואה בערבות המדינה קורונה
הקרן להלוואות בערבות מדינה קורונה
הקרן לסיוע לעסקים בעקבות הקורונה
הקרן לעסקים בערבות מדינה קורונה
הקרן לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה קורונה
מעוף הלוואה בערבות מדינה קורונה
משרד האוצר הלוואה לעצמאים קורונה
משרד האוצר הלוואה מסלול קורונה
משרד האוצר הלוואות בערבות קרן קורונה
משרד האוצר הלוואות לנפגעי הקורונה
משרד האוצר הלוואות לנפגעי קורונה
משרד האוצר קרן קורונה בערבות המדינה
ערבות מדינה הלוואה קורונה
ערבות מדינה משבר הקורונה
קרן בערבות מדינה קורונה bdsk
קרן ההלוואות לעסקים קטנים ובינוניים קורונה
קרן הלוואות לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה בקורונה
קרן הסיוע לעסקים נפגעי קורונה
קרן ייעודית לעסקים קורונה
קרן ייעודית לעסקים שנפגעו מהקורונה
קרן לעסקים בערבות מדינה קורונה
רישום הלוואה בערבות מדינה קורונה
רשות המיסים הלוואה בערבות המדינה קורונה
תנאי הלוואה בערבות מדינה קורונה
הלוואת בערבות מדינה קורונה
הלווה בערבות מדינה קורונה
הלוואת לעסקים קורונה
תנאים להלוואה בערבות מדינה קורונה
הלוואה קורונה בערבות מדינה
הלוואה לעסקים קורונה
הלוואה לעסקים בתקופת הקורונה
הלוואה בערבות מדינה קורונה משרד האוצר
הגשת בקשה להלוואה בערבות המדינה קורונה
משרד האוצר הלוואות בערבות מדינה קורונה
הלוואת מדינה קרן קורונה
הלוואת מדינה לנפגעי קורונה
הלוואות קורונה בערבות המדינה
הלוואות לעסקים קורונה
הלוואות לעסקים בערבות מדינה קורונה
הלוואות לעסקים בעקבות הקורונה
הלוואה בערבות מדינה קורונה
הלוואה בערבות מדינה קורונה בנק הפועלים
הלוואה בערבות מדינה מסלול קורונה
הלוואה בערבות מדינה קורונה דיסקונט
הלוואה בערבות מדינה קורונה בנק לאומי
הלוואה בערבות מדינה קורונה בנק מזרחי
הלוואה בערבות מדינה קורונה bdsk
הלוואה בערבות מדינה קורונה מעוף
הלוואות בערבות מדינה עקב משבר הקורונה
קרן הלוואות בערבות מדינה (סיוע קורונה)
הלוואה בערבות מדינה תנאי סף קורונה
הלוואה בערבות המדינה לנפגעי הקורונה
הלוואה בערבות מדינה משבר הקורונה
הלוואה בערבות מדינה קורונה תנאים
הלוואה בערבות המדינה קורונה
הלוואה בערבות המדינה משרד האוצר קורונה
הלוואה בערבות המדינה מסלול קורונה
הלוואה בערבות המדינה קרן קורונה
הלוואה בערבות המדינה הקורונה
הלוואות לעסקים קטנים קורונה
הלוואה לעסקים קטנים קורונה
קרן בערבות מדינה קורונה
קרן בערבות מדינה במשבר הקורונה
קרן הלוואות בערבות מדינה קורונה
הלוואה בערבות מדינה לעסקים קורונה
קרן בערבות מדינה מסלול קורונה
הקרן לעסקים קטנים קורונה
משרד האוצר הלוואה בערבות המדינה קורונה
קרן הלוואות בערבות המדינה לעסקים קטנים ובינוניים (סיוע קורונה)
קרן הלוואות לסיוע במשבר הקורונה בערבות המדינה
הלוואה מהמדינה קורונה
הלוואה מהמדינה לעצמאים קורונה
הלוואות מהמדינה קורונה
בקשה להלוואה בערבות המדינה קורונה
טופס בקשה להלוואה בערבות המדינה קורונה
הגשת בקשה הלוואה בערבות המדינה קורונה
הלוואות מדינה קורונה
הלוואות מדינה לעסקים קורונה
הלוואות בערבות מדינה קורונה
הלוואות מדינה מסלול קורונה
הלוואה בערבות המדינה קורונה בנק דיסקונט
משרד האוצר הלוואה בערבות מדינה קורונה
בקשת הלוואה בערבות מדינה קורונה
ערבות מדינה קורונה
הלוואה קורונה בערבות המדינה
ערבות מדינה קורונה משרד האוצר
הלוואה משרד האוצר קורונה
הלוואת מדינה לעסקים קורונה
בנק דיסקונט הלוואות קורונה
עוגן הלוואות קורונה
הלוואות בערבות המדינה קורונה
הלווה בערבות המדינה קורונה
משרד האוצר הלוואה קורונה
משרד האוצר קורונה הלוואה בערבות המדינה
הלוואה לעסקים קטנים בערבות המדינה לקורונה
הלוואה מקרן המדינה קורונה
בקשה להלוואה בערבות מדינה קורונה
הגשת בקשה להלוואה בערבות מדינה קורונה
הגשת הלוואה בערבות מדינה קורונה
הקרן בערבות מדינה קורונה
קרן לעסקים קטנים קורונה
קרן סיוע לעסקים בעקבות התפשטות הקורונה
הלוואת מדינה לעצמאים קורונה
הלוואות לעצמאים בערבות מדינה קורונה
קרן הלוואות קורונה
קרן קורונה לעסקים בסיכון
קרן סיוע ייעודית לעסקים בעקבות משבר הקורונה
קרן סיוע ייעודית לעסקים בעקבות התפשטות נגיף הקורונה
קרן הלוואה קורונה
קרן הלוואת קורונה
הלוואה קרן קורונה לשכירים
הלוואת קרן קורונה משרד האוצר
הלוואת קורונה בערבות המדינה
קרן קורונה הלוואה משלימה
הגשת הלוואה קרן קורונה
הלוואת קורונה לעסקים קטנים
הלוואת קורונה לעסקים חדשים
הלוואת קורונה לעסק חדש
התקשר דילוג לתוכן