הלוואה לעוסק פטור

השאר פרטים ונחזור אליך

הלוואות לעוסק פטור ובינוניים בערבות המדינה קורונה – ההלוואה הטובה ביותר לעסק שלך

לא מעט עסקים קטנים, בינוניים וגדולים נדרשים להלוואות להשקעה בעסק, רכישות מלאים, התפתחות, שיווק, גישור על פערים תזרימיים ועוד. לעסקים הגדולים יש לא מעט אפשרויות לקבלת הלוואות, בשל הסיכון הנמוך הכרוך בכך. אך לעומתם, עסקים קטנים ובינוניים, אשר מוגדרים על ידי רבים בעלי סיכון גבוה, מתקשים לקבל הלוואות לצרכים השוטפים של התנהלות העסק. ככל שהעסק גדול יותר, כך הסיכון שהוא לא יצליח לעמוד בכל החזרי ההלוואה קטן יותר וכן להיפך, עסקים קטנים מוגדרים כבעלי רמת סיכון גבוהה, מה שגורם לבנקים להימנע ממתן הלוואות לעסקים אלה. לכן, המדינה בראשות משרד האוצר החליטו להקים הלוואה לעסקים קטנים בערבות המדינה בקורונה. אפשרות זו, פותרת את הבעיה לכל העסקים הקטנים והבינוניים אשר נתקלו בלא מעט סירובים לקבלת הלוואות מהבנקים השונים. אם גם רתם בעלי עסק קטן או בינוני, כדאי שתכירו כמה פרטים חשובים אודות אפשרות זו של הלוואות קורונה לעסקים קטנים והלוואה לעסקים קטנים בערבות המדינה.

הלוואה בערבות מדינה לעסקים קטנים – הבנקים לא ששים להעניק הלוואות לעוסק פטור ובינוניים, המוגדרים על ידם כבעלי סיכון גבוה

הסיבה לכך שהמדינה נדרשה להרים את הכפפה וליצור פתרון הולם למצוקת העסקים הקטנים והבינוניים בישראל היא רמת הסיכון שרוב הבנקים פשוט לא מוכנים לקחת. אך אם המדינה מציעה מסלול הלוואות לעוסק פטור בערבות מדינה בלבד, מהיכן מגיע הכסף? התשובה לשאלה זו תעשה לכם סדר בראש כך שתצליחו להבין בדיוק מהי הלוואה לעסקים קטנים בערבות המדינה. כל כספי ההלוואות לעוסק פטור ובינוניים בערבות המדינה אכן מועברים לעסקים השונים על ידי הבנק. הסיבה שדווקא במסלול מיוחד זה של הלוואות לעוסק פטור בישראל בערבות המדינה הבנקים מאשרים את ההלוואות היא הבדיקה שעורכת המדינה לעסקים השונים ומתן המלצה בצירוף תעודת אחריות. כלומר, המדינה נעזרת בכלכלנים מקצועיים לבחינת התוכניות העסקיות של כל העסקים הקטנים המבקשים הלוואות במטרה להתחקות אחר הסיכוי שלהם לעמוד בכל שנות החזרי ההלוואה. במידה והמדינה מוצאת כי העסק המבקש עובד היטב, התוכנית העסקית שלו ראלית ומבוססת, אין חובות לבעל העסק ולא חזרו צ'קים במשך מספר  חודשים היא מעבירה לבנק את התוכנית העסקית בצירוף המלצה למתן הלוואה. ההמלצה של המדינה היא מעין תעודת אחריות הכוללת ערבות מלאה על 70% מסך ההלוואה.

הלוואות בערבות המדינה לעסקים קטנים – בדיקת המדינה על ידי חברה ייעודית המעניקה את אישורה לכך שהעסק צפוי לעמוד בהחזרי ההלוואה

חשוב להדגיש ולומר כי הבנק לא חייב לקבל את המלצת המדינה על אף התחייבותה לשלם 70% מסך ההלוואה במידה והעסק המקבל לא יצליח להחזיר אותה בעצמו. ישנם שלושה מסלולים מרכזיים של הלוואות לעוסק פטור ובינוניים בערבות המדינה בתקופת הקורונה. המסלול הראשון הוא הלוואה לעסק קטן בערבות המדינה בהקמה. מסלול זה מאפשר ליזמים להקים את העסק שתמיד חלמו עליו בעזרת הלוואה של עד חצי מיליון שקלים לתקופה של עד חמש שנים ובתנאים נוחים. יש להדגיש כי ישנם מספר פרמטרים המגדירים עסק בהקמה הזכאי ליהנות מהלוואות לעוסק פטור בערבות המדינה. עסק קטן שעונה על מירב הקריטריונים יוכל להתחיל את התהליך עד לקבלת ההלוואה המיוחלת.

הלוואות לעוסק פטור ללא ריבית – מסלולי השקעה והון חוזר – כך תצליחו להרים את בית העסק שלכם

המסלול השני של הלוואות לעוסק פטור ובינוניים בערבות המדינה הוא מסלול להשקעה. מסלול זה אף הוא מאפשר קבלת הלוואה לתקופה בת חמש שנים בתנאים נוחים במטרה לפתח את בית העסק. פיתוח בית העסק יכול לכלול קניית מכונות מתקדמות ומהירות יותר, שיפוץ העסק, קניית רכבים, פעולות שיווק ופרסום ועוד. אם גם אתם מרגישים שהעסק שלכם נדרש לשדרוג כלשהו, קיים סיכוי סביר שתצליחו לקבל הלוואה לעסקים קטנים בערבות המדינה. המסלול השלישי של להלוואות לעוסק פטור בערבות המדינה הוא מסלול הון חוזר. כידוע, לא מעט עסקים נדרשים להתמודד עם פער בזמני הוצאות העסק והכנסות העסק. רוב העסקים נדרשים להזמין מלאי ולשלם במועד ההזמנה, על אף שהכסף ממכירת המוצרים יגיע רק בעוד מספר חודשים. הפער שנוצר מחייב את בעלי העסקים להיעזר בהלוואות מדינה לעסקים קטנים לטובת פעילותו השוטפת של בית העסק וכמובן לטובת הזמנות מלאי נוספות. לעסקים בערבות מדינה קורונה מספקת הלוואות קורונה לעסקים קטנים בשלושת המסלולים הללו כך שגם לעסקים הקטנים והבינוניים תהיה זכות קיום בישראל.

הכירו את כל שלבי התהליך שאורך כחודש ימים עד לקבלת ההלוואה

חשוב להדגיש כי תהליך זה של קבלת הלוואה לעסקים קטנים בערבות מדינה הקורונה על ידי לסיוע לעסקים בעקבות הקורונה מצריכה המתנה של כחודש ימים עד לקבל ההלוואה. לכן, לכל בתי העסק הנדרשים להלוואה מיידית, מסלול זה הוא לא התשובה הטובה ביותר עבורם. הליך קבלת הלוואת קורונה על ידי הלוואות לעוסק פטור ובינוניים בערבות המדינה בקורונה מצריך שני שלבים. בשלב הראשון חברה שמונתה על ידי המדינה תשלח כלכלן מקצועי שיבחן את איכות העסק המבקש הלוואה. כפי שהזכרנו מעלה, המדינה מעניקה ערבות על 70% אך ורק לעסקים שיעברו את הבחינה בהצלחה ויוגדרו ככאלה שעתידים לעמוד בכל החזרי ההלוואה. הכלכלן שיבחן את בית העסק מתייחס ללא מעט פרמטרים שונים כאשר המרכזיים שבהם הם התוכנית העסקית, עברו הכלכלי של בעל העסק, יכולתו להתנהל נכון מבחינה תזרימית ועוד. לאחר תום הליך הבדיקה בהצלחה, החברה שמונתה על ידי המדינה תעביר לבנק שזכה במכרז את התוכנית העסקית בצירוף המלצתה למתן הלוואה.

הלוואות בערבות מדינה לעסקים קטנים – גם אם החברה הבודקת מטעם המדינה תעניק את המלצתה, הבנק אינו חייב להעמיד את ההלוואה

בשלב השני, הבנק יבחן את התוכנית העסקית, עברו הכלכלי של בעל העסק ועוד לא מעט פרמטרים ויחליט האם הוא מוכן להעמיד לרשות בית העסק את ההלוואה המבוקשת. חשוב להדגיש ולומר כי למרות הערבות של המדינה והמלצתה למתן הלוואה לאחר בדיקה כלכלית מקיפה המעידה על יכולת בית העסק לעמוד בהחזרי ההלוואה, הבנק לא תמיד מאשר הלוואות קורונה לעסקים קטנים. ישנן שלושה אפשרויות, האחת היא אישור הלוואת הסכום המבוקש, השניה היא אישור ההלוואה אך בסכום נמוך יותר מהסכום המבוקש, והשלישית היא כמובן סירוב מתן ההלוואה. כעת, לאחר שנגענו בלא מעט פרטים אודות הלוואות לעוסק פטור ובינוניים בערבות המדינה בקורונה, חשוב להכיר את סך ההלוואה המקסימלית, חלוקת אחוזי הערבות על ההלוואה ואפשרויות התשלום השונות.

הלוואה בערבות המדינה לעסקים קטנים – חלוקת האחריות בין הבנק, המדינה ובעל העסק – כל מה שחשוב שתכירו

תחילה נפתח בסכומים המקסימליים שעסקים קטנים ובינוניים יוכלו לקבל במסגרת הלוואה לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה. עסקים קטנים יכולים לקבל הלוואה של עד חצי מיליון שקלים לתקופה בת חמש שנים בתנאים נוחים. לעומתם, עסקים בינוניים יכולים לקבל הלוואה של עד 8% מהמחזור ועד תקרה של שמונה מיליון שקלים לתקופה זהה של עד חמש שנים. באשר לחלוקת האחריות על ההלוואה, ישנם לא מעט משתנים שכדאי שתכירו. ברוב המקרים, הבנק ידרוש מבעל העסק להציג נכסים נזילים בשווי 25% מסך ההלוואה, המדינה תהיה עריבה לעוד 70% נוספים וסיכון הבנק נותר 5% בלבד. במסלול הלוואה לעסקים קטנים ללא ריבית לטובת פתיחת עסק חדש, הבנק ידרוש מבעל העסק העתידי רק 10% מסך ההלוואה. חשוב להדגיש ולומר כי בכל פרטי ההלוואות מהמדינה לעסקים קטנים ישנם שינויים רבים שמתעדכנים כל העת בהתאם לתקופת פרוץ נגיף הקורונה. כפי שהזכרנו מעלה, לא מעט עסקים נדרשים לקבלת הלוואות לעוסק פטור בערבות המדינה בקורונה בכדי לגשר על הפער שנוצר בין מועד הוצאות העסק לבין מועד הכנסותיו. לכן, סיוע לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה קורונה מאפשרת לבעלי העסקים ליהנות מגרייס. הגרייס מאפשר להם לשלם אך ורק את ריביות ההלוואה למשך תקופה בת חצי שנה. לאחר חצי שנה, שהכנסות בית העסק יחלו לכסות את הוצאותיו, ניתן יהיה להתחיל לשלם ברווחה את החזרי ההלוואה. כלל הנתונים הללו עטברים לא מעט שינויים בתקופת פרוץ נגיף הקורונה כך שכיום ניתן לקבל תנאים טובים יותר. הלוואה לעוסק פטור הלוואה לעסק פטור הלוואה בערבות המדינה לעוסק פטור הלוואה עוסק פטור הלוואות לעוסק פטור
התקשר דילוג לתוכן