הלוואה עסקית

השאר פרטים ונחזור אליך

הלוואה עסקית – הכירו את מירב המסלולים האטרקטיביים ביותר

לא מעט עסקים בכל הגדלים נדרשים להלוואות לטובת פתיחת עסק פיזי על כלל צרכיו, השקעה בעסק קיים הכוללת רכישת מכונות חדשות, שיפור מערכות מתקדמות, רכישת רכבים שיפוץ המקום ועוד, וכמובן גישור על הפער התזרימי שנוצר מרגע הוצאות בית העסק לטובת רכישת מלאי, תשלום לעובדים, מתן שירות ועוד ועד לקבלת התשלום מהלקוחות. לכן, כיום יש לא מעט מסלולי הלוואה עסקית בכל הגדלים המאפשרים מתן הלוואות בתנאים נוחים, לזמן ממושך ולעיתים אף בערבות המדינה. אספנו עבורכם את כל המסלולים השכיחים ביותר על כלל פרטיהם כך שתוכלו לבחור את ההלוואה המיטבית עבור הצרכים שלכם. האפשרויות המבוקשות ביותר כיום הן: קרן הלוואה עסקית בערבות המדינה, קרן פועלים לעסקים, כאל הלוואה עסקית, הלוואה עסקית חוץ בנקאיות ועוד.

קרן ההלוואות הגדולה והאטרקטיבית ביותר – קרן הלוואה עסקית בערבות המדינה

ההלוואה הראשונה היא הלוואה בערבות המדינה המיועדת לעסקים קטנים ובינוניים בלבד. חשוב להדגיש כבר בפתיחת הדברים כי הבנקים לא ששים לתת הלוואה עסקית קטנים ובינוניים בשל רמת הסיכון הגבוהה. רמת הסיכון של עסקים קטנים ובינוניים גבוהה הרבה יותר מרמת הסיכון של עסקים גדולים, מה שהותיר את העסקים הקטנים והבינוניים בין הכיסאות. לעסקים הגדולים יש לא מעט אפשרויות של הלוואה עסקית המסייעות להם בצרכים השוטפים בעוד שלפני עסקים הקטנים והבינוניים הבנקים סוגרים שוב ושוב את הדלת. לכן, המדינה בראשות משרד האוצר, יסדה קרן הלוואות בערבות המדינה לעסקים קטנים ובינוניים בלבד. אך אם המדינה עריבה בלבד, מאיפה מגיע הכסף? הנה לכם כמה פרטים חשובים אודות אחת האפשרויות הגדולות ביותר למתן הלוואה עסקית.

המדינה בודקת את העסקים המבקשים הלוואה ומעניקה מעין תעודת ביטוח לבנקים

כפי שהסברנו, רמת הסיכון של עסקים קטנים ובינוניים גבוהה הרבה יותר מרמת הסיכון של עסקים גדולים, מה שגורם לבנקים לסגור את הדלתות בפני בעלי עסקים קטנים ובינוניים המבקשים הלוואות. לכן, החליטה המדינה להיכנס לתמונה ולתת לבנקים בטחונות נדרשים על מנת שאלה, יסכימו להעניק הלוואה עסקית לא רק לגדולים בלבד. איך זה מתבצע אתם שואלים? הנה לכם מספר דגשים חשובים אודות קרן הלוואה עסקית בערבות המדינה. על מנת להעמיד לבנקים את כל הביטחונות להם הם נדרשים על מנת להעניק הלוואה לעסקים קטנים ובינוניים, המדינה עורכת בדיקה מקיפה אודות העסק המבקש הלוואה. במידה ולאחר בחינת התוכנית העסקית ועוד לא מעט פרטים אודות העסק המבקש הלוואה, המדינה השתכנעה כי בעל העסק אכן יצליח לעמוד בכל החזרי ההלוואה, הם מעבירים את התוכנית העסקית לאחד מארבעת הבנקים שזכו במכרז בתוספת המלצה למתן הלוואה. אך חשוב להדגיש ולומר כי הבנקים לא סומכים על בדיקות המדינה, אלא במתן ההמלצה המדינה בעצם מתחייבת על החזר של 70% מסך ההלוואה כולה. כלומר, המדינה עריבה כי בעל העסק שקיבל את המלצתה יצליח להחזיר את מלוא ההלוואה. במידה ובדיקתה תתברר כשגויה והעסק שקיבל המלצה לא יצליח לעמוד בסך החזריו, המדינה תשלם עבורו 70% מסך ההלוואה. אך הבנק לא מסתפק בכך ודורש מבעל העסק להציג נכסין נזילים בשווי 25% מסך ההלוואה, מה שמותיר את הבנק עם סיכון של 5% בלבד (באשר לחלוקת האחוזים, ישנם לא מעט שינויים בהתאם למטרת ההלוואה וכן למשא ומתן איכותי מול הבנק).

המטרות לשמן ניתן לקבל הלוואה עסקית בתנאים נוחים

אז לאילו מטרות ניתן לקבל הלוואה עסקית קטנים ובינוניים בערבות המדינה, ומהו הסכום המקסימלי של ההלוואה? ראשית נפתח מהסכום הגבוה ביותר שעסקים קטנים ובינוניים יוכלו לקבל במסגרת הלוואה עסקית בערבות המדינה. עסקים קטנים יכולים לקבל הלוואה של עד חצי מיליון שקלים לתקופה בת חמש שנים. לעומתם, עסקים בינוניים יכולים לקבל הלוואה של עד 8% מהמחזור ועד שמונה מיליון שקלים לכל היותר לתקופה בת חמש שנים. באשר למטרות ההלוואה ישנם שלושה מסלולים מרכזיים. המסלול הראשון הוא הלוואה עסקית לטובת פתיחת עסק חדש, עסק בהקמה. יש להדגיש כי לא כל עסק חדש יוכל לקבל את הטבות ההלוואה אלא אם הוא עונה על מספר קריטריונים ברורים. המסלול השני של הלוואה לעסקים הוא מסלול להשקעה. מסלול זה כולל את כל העסקים הקטנים והבינוניים הנדרשים להלוואה לטובת שיפור בית העסק, לרבות התחדשות במכונות חדשות, רכישת רכבי חברה, שיפוץ בית העסק ומטרות שיווק שונות. המסלול השלישי גם הוא כולל הלוואות לעסק קיים לטובת הון חוזר. כידוע, עסקים רבים נאלצים להתמודד עם פער תזרימי שנוצר מרגע רכישת המוצרים ועד לרגע קבלת הכספים מהלקוחות. ישנם עסקים המקבלים את תמורתם רק לאחר חצי שנה מרגע רכישת המוצרים או הענקת השירות, מה שיוצר פער תזרימי בגינו הם נדרשים להלוואה.

קרן פועלים לעסקים, האפשרות השניה בגודלה למתן הלוואות – כל ההבדלים בין האפשרויות השונות 

האפשרות השניה בגודלה המעניקה לא מעט הלוואה עסקית היא קרן פועלים לעסקים. הלוואה עסקית בקרן פועלים לעסקים מוענקים על ידי בנק פועלים ומאפשרים לבעלי העסקים ליהנות מהלוואות למשך תקופה בת שש שנים (בשונה מהאפשרות הראשונה, קרן הלוואה עסקית בערבות המדינה המעניקה הלוואות לתקופה בת חמש שנים). אחת הסיבות השכיחות ביותר בגינן עסקים רבים בוחרים ליהנות מההטבות של מסלולי ההלוואות הללו היא פער תזרימי. אז אם כספי בית העסק יוצאים על סחורות, מלאים ושלל שירותים שיחזירו את עצמם רק בעוד מספר חודשים, כיצד הם יצליחו לשלם את ההלוואה מרגע קבלתה? שאלה זו התקבלה על אוזניהם של שתי קרנות ההלוואה עסקית המציעות אפשרות של גרייס. אפשרות זו מאפשרת לעסקים להתחיל לשלם את החזרי ההלוואה במועד מאוחר יותר (מה שמאפשר להם להמתין עם תחילת ההחזרים עד לקבלת התמורה לכל הוצאותיהם השונות). גם באפשרות הגרייס יש פער קטן בין קרן הלוואה עסקית בערבות המדינה לבין קרן פועלים לעסקים כאשר קרן הפועלים מאפשרת לבעלי העסקים גרייס של שנה בעוד הקרן המקבילה בערבות המדינה מאפשרת גרייס של חצי שנה בלבד.

גובה הריביות ואחוזי ההון העצמי – פערים קלים בלבד

גם באשר לריביות הניתנות בקרן פועלים לעסקים וקרן הלוואה עסקית בערבות המדינה יש פער קטן. קרן הלוואה עסקית בערבות המדינה מציעות ריביות מעט נמוכות יותר בהשוואה לקרן פועלים לעסקים. אם לא די בכך, ישנו יתרון נוסף לקרן בערבות המדינה בכל הנוגע להצגת בטחונות. כפי שהזכרנו מעלה, קרן הלוואת לעסקים בערבות המדינה דורשת הצגת בטחונות נזילים מבעל העסק על סך 25% מגובה ההלוואה. אך כאשר מדובר על הלוואה לעסק בהקמה והלוואה להקמת עסק חדש, ניתן להציג בטחונות של 10% בלבד. לעומת זאת, קרן פועלים לעסקים דורשת הצגת בטחונות של 25% מסך ההלוואה הן למתן הלוואה עסקית קיימים והן למתן הלוואה לעסק בהקמה.

מבחר קרנות נוספות המעניקות הלוואה עסקית: קרן כאל הלוואה עסקית, לאומי קארד הלוואות, קרן "נתן", קרן "סולם יעקב" ועוד

מעבר לקרנות הגדולות הללו ישנה קרן חברתית נוספת של בעלי עסקים המעניקה הלוואה של עד מיליון שקלים. הקרן החברתית בוחנת לעומק את מטרת ההלוואה ויכולות בית העסק לעמוד בכל החזריו, ולאחר תקופה די קצרה בת כעשרה ימים, היא מחזירה תשובה באשר לקבלת או שלילת בקשת ההלוואה. אפשרות נוספת היא קרן כאל הלוואת לעסקים של חברת האשראי כאל המעניקה הלוואת לעסקים בתנאים נוחים ודומים לקרנות הגדולות שהצגנו מעלה. גם חברת כרטיסי האשראי של לאומי מעניקה הלוואת לעסקים עם מספר הגבלות שכדאי שתכירו. ראשית, קרן הלוואה עסקית של לאומי קארד לא מעניקה כלל הלוואה עסקית בהקמה. שנית, תוכלו לקבל עד 250,000₪ ללא בדיקת כלכלן מטעם החברה ועד 500,000₪ עם בדיקת כלכלן מקצועי ואישור כי אכן תצליחו לעמוד בכל החזרי ההלוואה. קרן נוספת היא קרן הלוואה עסקית בשם "נתן" של נדבן מדרום אפריקה המעוניין להקים עסקים חדשים בישראל. הקרן מעמידה הלוואה עסקית לטובת פתיחת עסק חדש עד לסכום של 240,000₪. כמו כן ישנה את האגודה הישראלית ללא ריבית ששינתה לאורנה את שמה לעוגן הלוואה עסקית. עוגן הלוואת לעסקים מעניקה הלוואות של עד 200,000 לעסקים הכוללים ערב. קרן הלוואה עסקית בשם "סולם יעקב" אף היא מעניקה הלוואה עסקית על סך 100,000₪. קרן "סולם יעקב" מעניקה הלוואה מיידית לעסקים בהקמה תוך מספר ימים בודדים. כל שנותר לכם לעשות זה להכיר היטב את הצרכים שלכם ולבחור את האפשרות הטובה ביותר שעונה על מירב הצרכים בצורה אופטימלית.

הלוואה עסקית
הלוואה עסקית בערבות מדינה
הלוואה עסקית בנק הפועלים
הלוואה עסקית בנק לאומי
תוכנית עסקית לקבלת הלוואה
הלוואה עסקית בנק מרכנתיל
הלוואה עסקית ריבית
הלוואות עסקית
הלוואת עסקית
מחשבון הלוואה עסקית
תוכנית עסקית הלוואה
תוכנית עסקית הלוואות
התקשר דילוג לתוכן