קרן הלוואות

השאר פרטים ונחזור אליך

קרן הלוואות לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה קורונה – ההלוואה הטובה ביותר לעסק שלך

השאר פרטים ונחזור אליך

לא מעט עסקים קטנים, בינוניים וגדולים נדרשים להלוואות להשקעה בעסק, רכישות מלאים, התפתחות, שיווק, גישור על פערים תזרימיים ועוד. לעסקים הגדולים יש לא מעט אפשרויות לקבלת הלוואות, בשל הסיכון הנמוך הכרוך בכך. אך לעומתם, עסקים קטנים ובינוניים, אשר מוגדרים על ידי רבים בעלי סיכון גבוה, מתקשים לקבל הלוואות לצרכים השוטפים של התנהלות העסק. ככל שהעסק גדול יותר, כך הסיכון שהוא לא יצליח לעמוד בכל החזרי ההלוואה קטן יותר וכן להיפך, עסקים קטנים מוגדרים כבעלי רמת סיכון גבוהה, מה שגורם לבנקים להימנע ממתן הלוואות לעסקים אלה. לכן, המדינה בראשות משרד האוצר החליטו להקים קרן הלוואה בערבות המדינה הקרן בערבות המדינה. אפשרות זו, הלוואת קרן מדינה הקרן לעסקים קטנים פותרת את הבעיה לכל העסקים הקטנים והבינוניים אשר נתקלו בלא מעט סירובים לקבלת הלוואות מהבנקים השונים. אם גם רתם בעלי עסק קטן או בינוני, כדאי שתכירו כמה פרטים חשובים אודות אפשרות זו של הלוואות קורונה לעסקים קטנים והלוואה לעסקים קטנים בערבות המדינה, הקרן בערבות המדינה משרד האוצר יזם אותה כדי לתמוך בעסקים בתקופה סבוכה זו. קרן בערבות המדינה זו קרן שהמדינה יזמה אך ורק בגלל התנאים הלא אופטימליים שנוצרו בתקופת הקורונה, יוזמת קרן הלוואות לעסקים קטנים בערבות מדינה הוקמה מכיוון שהבנקים מפחדים להסתכן ולתת הלוואות לעסקים קטנים ובינוניים מכיוון שהתקופה זו היא לא תקופה יציבה לעסקים כאלה ולפיכך הפתרון קרן הלוואות בערבות המדינה הוא פתרון מעשי. הקרן לעידוד עסקים קטנים בערבות המדינה קרן לעסקים במצוקה קם כדי לשמר את חוסנה של המשק הישראלי המדינה צריכה קרן להעמדת הלוואות לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה. למדינה יש אינטרס ברור לשמר את המשק כפי שהוא ולחזק אותו מכיוון שחוסן המשק משפיע ישירות על הכנסות הממשלה ועל אבטלת האזרחים – קרן לעסקים קטנים הוא לא רעיון של המדינה בתקופה זו פתח משרד האוצר קרן בערבות מדינה ומשתמש במשאבים שיש לו כדי להשיג את המטרה חיזוק חוסנה הכלכלי של המשק הישראלי בעזרת שימוש בכספי המדינה כעירבון לעסקים שעומדים בקריטריונים של הקרן להלוואות ללא ריבית.

 

קרן הלוואות בערבות מדינה – הבנקים לא ששים להעניק הלוואות לעסקים קטנים ובינוניים, המוגדרים על ידם כבעלי סיכון גבוה

הסיבה לכך שהמדינה נדרשה להרים את הכפפה וליצור פתרון הולם למצוקת העסקים הקטנים והבינוניים בישראל היא רמת הסיכון שרוב הבנקים פשוט לא מוכנים לקחת. אך אם המדינה  מציעה מסלול הלוואות לעסקים קטנים בערבותה בלבד, מהיכן מגיע הכסף? התשובה לשאלה זו תעשה לכם סדר בראש כך שתצליחו להבין בדיוק מהי קרן סיוע לעסקים בערבות המדינה ומהי הלוואה לעסקים קטנים בערבות המדינה.  כל כספי ההלוואות לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה אכן מועברים לעסקים השונים על ידי הבנק. הסיבה שדווקא במסלול מיוחד זה של הלוואות לעסקים קטנים בערבות המדינה הבנקים מאשרים את ההלוואות היא הבדיקה שעורכת המדינה לעסקים השונים ומתן המלצה בצירוף תעודת אחריות. כלומר, הקרן לעסקים קטנים במשרד הכלכלה כלומר המדינה נעזרת בכלכלנים מקצועיים לבחינת התוכניות העסקיות של כל העסקים הקטנים המבקשים הלוואות במטרה להתחקות אחר הסיכוי שלהם לעמוד בכל שנות החזרי ההלוואה. במידה והמדינה מוצאת כי העסק המבקש עובד היטב, התוכנית העסקית שלו ראלית ומבוססת, אין חובות לבעל העסק ולא חזרו צ'קים במשך מספר  חודשים היא מעבירה לבנק את התוכנית העסקית בצירוף המלצה למתן הלוואה. ההמלצה של המדינה היא מעין תעודת אחריות הכוללת ערבות מלאה על 70% מסך ההלוואה וכך פועלת קרן להלוואות בערבות המדינה.

בדיקת המדינה על ידי חברה ייעודית המעניקה את אישורה לכך שהעסק צפוי לעמוד בהחזרי ההלוואה

חשוב להדגיש ולומר כי הבנק לא חייב לקבל את המלצת המדינה על אף התחייבותה לשלם 70% מסך ההלוואה במידה והעסק המקבל לא יצליח להחזיר אותה בעצמו. לקבלת קרן בערבות מדינה ישנם שלושה מסלולים מרכזיים של קרן הלוואות לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה בתקופת הקורונה. בשביל לקבל הלוואות מקרן המדינה המסלול הראשון הוא הלוואה לעסק קטן בהקמה. מסלול זה מאפשר ליזמים להקים את העסק שתמיד חלמו עליו בעזרת הלוואה של עד חצי מיליון שקלים לתקופה של עד חמש שנים ובתנאים נוחים. יש להדגיש כי ישנם מספר פרמטרים המגדירים עסק בהקמה הזכאי ליהנות מהלוואות לעסקים קטנים בערבות המדינה. עסק קטן שעונה על מירב הקריטריונים יוכל להתחיל את התהליך עד לקבלת ההלוואה המיוחלת. הקרן לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה מיועדת גם לעסקים בינוניים, כן גם עסקים בינוניים מתקשים בתקופה זו ובגלל זה  משרד האוצר הקרן בערבות המדינה מיועדת לעסקים קטנים ובינוניים.

מסלולי השקעה והון חוזר – כך תצליחו להרים את בית העסק שלכם

המסלול השני של הקרן להלוואות בערבות מדינה הוא מסלול להשקעה. מסלול זה אף הוא מאפשר קבלת הלוואה לתקופה בת חמש שנים בתנאים נוחים במטרה לפתח את בית העסק. הקרן לסיוע לעסקים קטנים יכול לעזור עם פיתוח בית העסק שיכול לכלול קניית מכונות מתקדמות ומהירות יותר, שיפוץ העסק, קניית רכבים, פעולות שיווק ופרסום ועוד. אם גם אתם מרגישים שהעסק שלכם נדרש לשדרוג כלשהו, קרן הלוואה לעסקים קטנים יכול להיות פתרון נכון עבורכם, קיים סיכוי סביר שתצליחו לקבל הלוואה לעסקים קטנים בערבות המדינה. המסלול השלישי של הקרן להלוואות לעסקים קטנים בערבות המדינה הוא מסלול הון חוזר. כידוע, לא מעט עסקים נדרשים להתמודד עם פער בזמני הוצאות העסק והכנסות העסק. רוב העסקים נדרשים להזמין מלאי ולשלם במועד ההזמנה, על אף שהכסף ממכירת המוצרים יגיע רק בעוד מספר חודשים. הפער שנוצר מחייב את בעלי העסקים להיעזר בהלוואות לטובת פעילותו השוטפת של בית העסק וכמובן לטובת הזמנות מלאי נוספות. קרן לעסקים בסיכון הקרן להלוואה בערבות המדינה מספקת הלוואות קורונה לעסקים קטנים בשלושת המסלולים הללו כך שגם לעסקים הקטנים והבינוניים תהיה זכות קיום בישראל. מתן קרן הלוואות ללא ריבית לעסקים קטנים היא מהלך לטובת הצלת המשק בשעת משבר בעזרת קרן הלוואות בערבות מדינה לעסקים קטנים ובינוניים.

קבלת הלוואת קרן מדינה – הקרן להלוואה ללא ריבית הכירו את כל שלבי התהליך שאורך כחודש ימים עד לקבלת ההלוואה

חשוב להדגיש כי תהליך זה של קבלת הלוואה לעסקים קטנים בערבות המדינה הקורונה על ידי הקרן להלוואות בערבות המדינה מצריכה המתנה של כחודש ימים עד לקבל ההלוואה. לכן,  הקרן להלוואה בערבות המדינה לכל בתי העסק הנדרשים להלוואה מיידית, מסלול זה הוא לא התשובה הטובה ביותר עבורם. הקרן בערבות מדינה הקרן הישראלית להלוואות ללא ריבית ניתנת בעזרת הליך קבלת הלוואת קורונה על ידי קרן הלוואות לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה בקורונה מצריך שני שלבים. בשלב הראשון חברה שמונתה על ידי המדינה תשלח כלכלן מקצועי שיבחן את איכות העסק המבקש הלוואה. כפי שהזכרנו מעלה, הקרן לעסקים קטנים בערבות המדינה מעניקה ערבות על 70% אך ורק לעסקים שיעברו את הבחינה בהצלחה ויוגדרו ככאלה שעתידים לעמוד בכל החזרי ההלוואה. הכלכלן שיבחן את בית העסק מתייחס ללא מעט פרמטרים שונים כאשר המרכזיים שבהם הם התוכנית העסקית, עברו הכלכלי של בעל העסק, יכולתו להתנהל נכון מבחינה תזרימית ועוד. לאחר תום הליך הבדיקה בהצלחה, החברה שמונתה על ידי המדינה תעביר לבנק שזכה במכרז את התוכנית העסקית בצירוף המלצתה למתן הלוואה.

גם אם החברה הבודקת מטעם המדינה תעניק את המלצתה, הבנק אינו חייב להעמיד את ההלוואה

בשלב השני, הבנק יבחן את התוכנית העסקית, עברו הכלכלי של בעל העסק ועוד לא מעט פרמטרים ויחליט האם הוא מוכן להעמיד לרשות בית העסק את קרן ההלוואות לעסקים קטנים ובינוניים ההלוואה המבוקשת. חשוב להדגיש ולומר כי למרות הערבות של המדינה והמלצתה למתן הלוואה לאחר בדיקה כלכלית מקיפה המעידה על יכולת בית העסק לעמוד בהחזרי ההלוואה, הבנק לא תמיד מאשר הלוואות מקרן המדינה. ישנן שלושה אפשרויות תגובה של הבנק בבחינת קרן הלוואה בערבות המדינה,האחת היא אישור הלוואת הסכום המבוקש, השניה היא אישור ההלוואה אך בסכום נמוך יותר מהסכום המבוקש, והשלישית היא כמובן סירוב מתן ההלוואה. כעת, לאחר שנגענו בלא מעט פרטים אודות הקרן להלוואה בערבות מדינה , חשוב להכיר את סך ההלוואה המקסימלית, חלוקת אחוזי הערבות על ההלוואה ואפשרויות התשלום השונות. הקרן לסיוע לעסקים קטנים ובינוניים בערבות מדינה לא סבוכה בבירוקרטיה אין סופית אך אם עסקינן עם הקרן לעסקים בערבות המדינה חשוב לבוא עם הבנה איך תהליכים כאלה מתרחשים ומה קורה בפועל

חלוקת האחריות בין הבנק, המדינה ובעל העסק – כל מה שחשוב שתכירו

תחילה נפתח בסכומים המקסימליים שעסקים קטנים ובינוניים יוכלו לקבל במסגרת הלוואה לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה. עסקים קטנים יכולים לקבל הלוואה של עד חצי מיליון שקלים לתקופה בת חמש שנים בתנאים נוחים. לעומתם, עסקים בינוניים יכולים לקבל הלוואה של עד 8% מהמחזור ועד תקרה של שמונה מיליון שקלים לתקופה זהה של עד חמש שנים. באשר לחלוקת האחריות על ההלוואה, ישנם לא מעט משתנים שכדאי שתכירו. ברוב המקרים, הבנק ידרוש מבעל העסק להציג נכסים נזילים בשווי 25% מסך ההלוואה, המדינה תהיה עריבה לעוד 70% נוספים וסיכון הבנק נותר 5% בלבד. במסלול הלוואה לעסקים קטנים לטובת פתיחת עסק חדש, הבנק ידרוש מבעל העסק העתידי רק 10% מסך ההלוואה. חשוב להדגיש ולומר כי בכל פרטי ההלוואות ישנם שינויים רבים שמתעדכנים כל העת בהתאם לתקופת פרוץ נגיף הקורונה. כפי שהזכרנו מעלה, לא מעט עסקים נדרשים לקבלת הלוואה מקרן המדינה בכדי לגשר על הפער שנוצר בין מועד הוצאות העסק לבין מועד הכנסותיו. לכן, הקרן בערבות המדינה מאפשרת לבעלי העסקים ליהנות מגרייס. הגרייס מאפשר להם לשלם אך ורק את ריביות ההלוואה למשך תקופה בת חצי שנה. לאחר חצי שנה, שהכנסות בית העסק יחלו לכסות את הוצאותיו, ניתן יהיה להתחיל לשלם ברווחה את החזרי ההלוואה. כלל הנתונים הללו עוברים לא מעט שינויים בתקופת פרוץ נגיף הקורונה כך שכיום ניתן לקבל תנאים טובים יותר.

 

 

480
320
260
260
210
210
210
170
140
110
110
110
90
90
90
70
70
70
70
70
70
50
50
50
50
40
40
40
40
30
30
30
30
30
30
30
30
30
30
30
20
20
20
20
20
20
20
20
20
20
20
20
20
20
20
20
20
20
20
משרד האוצר הקרן לעסקים קטנים ובינוניים 20
אתר הקרן בערבות המדינה 10
הלוואה מהקרן לעסקים קטנים 10
הלוואה קרן בערבות מדינה 10
הקרן בערבות המדינה גיזה 10
הקרן בערבות מדינה לעסקים 10
הקרן להלוואות בערבות המדינה לעסקים קטנים ובינוניים 10
הקרן להלוואות ללא ריבית לעסקים קטנים 10
הקרן להלוואות לעסקים קטנים ובינוניים 10
הקרן לסיוע לעסקים במצוקה 10
הקרן לסיוע לעסקים קטנים בערבות המדינה 10
הקרן לסיוע לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה 10
הקרן לעסקים בסיכון גבוה 10
הקרן לעסקים גדולים 10
הקרן לעסקים קטנים בנק הפועלים X 10
הקרן לעסקים קטנים בערבות מדינה 10
הקרן לעסקים קטנים גיזה X 10
הקרן לעסקים קטנים ובינוניים בערבות מדינה 10
משרד האוצר הקרן בערבות מדינה 10
קרן בערבות המדינה לאומיX 10
קרן בערבות המדינה משרד האוצר 10
קרן בערבות מדינה בן דודX 10
קרן בערבות מדינה לעסקים 10
קרן בערבות מדינה משרד האוצר 10
קרן ההלוואות בערבות המדינה 10
קרן ההלוואות לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה 10
קרן ההלוואות לעסקים קטנים ובינוניים בערבות מדינה 10
קרן הלוואות לעסקים בסיכון 10
קרן הלוואות לעסקים בערבות המדינה 10
קרן הלוואות לעסקים בערבות מדינה 10
קרן הלוואות לעסקים גדולים 10
קרן הלוואות לעסקים קטנים ובינוניים 10
קרן הלוואות לעסקים קטנים ובינוניים בערבות מדינה 10
קרן הסיוע לעסקים קטנים ובינוניים 10
קרן לאומי לעסקים X 10
קרן לאומי לעסקים בערבות המדינה X 10
קרן להב לעסקים קטנים X 10
קרן להלוואות לעסקים קטנים 10
קרן לעסקים בסיכון גבוה 10
קרן לעסקים בערבות המדינה 10
קרן לעסקים בערבות מדינה 10
קרן לעסקים גדולים 10
קרן סיוע לעסקים בינוניים 10
קרן סיוע לעסקים במצוקה 10
קרן סיוע לעסקים גדולים 10
קרן פועלים לעסקים bdi X 10
קרן פועלים לעסקים קטנים 10
קרן צפונה לעסקים X 10
קרן שמש לעסקים X 10
קרן תבור לעסקים X 10
הקרן לעסקים בסיכון 10
הקרן לעסקים בערבות מדינה 10
קרן ההלוואות לעסקים קטנים 10
קרן הסיוע לעסקים קטנים 10
קרן הפועלים לעסקים קטנים X 10
קרן קורת לעסקים קטנים X 10
קרן שמש לעסקים קטנים X 10
התקשר דילוג לתוכן