שאלות ותשובות – כל מה שצריך לדעת על bizlend

תשובה לכל שאלה שיש לכם לגבי ביזלנד

מה זה הלוואות חברתיות?
הרעיון של הלוואות בין אנשים (peer to peer- P2P) נולד בהפרש של כמה חודשים באנגליה ו בארה"ב. במדינות אלו ניתנות אלפי הלוואות מסוג זה בחודש. הרעיון מאחורי מיזם P2P הוא חיבור בין משאבים לצרכים. כך, גורם שלרשותו משאבים כספיים, אדם פרטי או עסק, יעמיד את כספו לרשות גורם הזקוק לכסף, תמורת תשואה שתהיה מקובלת על שניהם. רעיון ההלוואות החברתיות, חי ונושם על אותה המגמה של ברוקרים וירטואליים אינטרנטיים המחברים הון, זמן ומוצרים פנויים (כסף, דירות, יכולות, רכבים) עם צרכנים (נסיעות, דיור לחופשות, אשראי, וכו').
מה עושה ביזלנד?
ביזלנד מציעה פתרונות מימון ומתן אשראי לעסקים תוך שהיא בודקת את היסטוריית האשראי של הלווה ואת יכולת ההחזר שלו (חיתום). הבדיקה הזו קובעת את הסיכון של הלווה ובהתאמה את הריבית על ההלוואה שהוא לוקח (דירוג)..
האם כל עסק יכול לקבל אשראי?
רק עסקים שעומדים במסננים הנוקשים שנקבעו לבחינת אשראי עסקי יכולים לקבל אשראי.
מי יכול להיות זכאי לאשראי?
חברה פרטית (ח.פ.) או עוסק מורשה, בעל ותק של שנה, שאינו מוגבל או אינו הוגבל בשנים האחרונות, ואינו נמצא בהליכים משפטיים או הוצאה לפועל. בנוסף, נקבעו תנאי חוב מינימליים שללא עמידה בהם, מיזם ביזלנד לא יבחן האם העסק ראוי לאשראי.
מהן רמות דירוג האשראי?
ביזלנד קבעה שש רמות דירוג אשראי A-F. רמות דירוג אלו מורכבות מפרמטרים רבים גלויים וסמויים. A הינו דירוג האשראי הגבוה ביותר. F הינו דירוג האשראי הנמוך ביותר.
מהם מסלולי האשראי?
מיזם ביזלנד מציע שלושה מסלולי אשראי:
- הלוואה עסקית מ- 100 אלף שקל ומעלה. מוחזרת לשיעורין ותפורה לצרכי העסק
- המסלול המהיר- הלוואה עסקית מהירה עד 100 אש"ח, בכפוף למילוי שאלון מלא
- ייחודי לביזלנד: מסגרת אשראי חוץ בנקאית לעסק. כרטיס אשראי עם מסגרת לקניות של מעל 100 אש"ח, ללא השענות על אובליגו העסק.
כיצד עובד המסלול המהיר?
מדובר בטכנולוגיה ייחודית לביזלנד המנתחת את הפרטים הרלוונטים הרבים המוזנים בשאלון על סמך מודל שפיתחנו למתן אשראי. לאחר מילוי הפרטים על ידי הלקוח, נעשה וידוא (וחיתום) אלקטרוני על בסיס מידע פיננסי קיים. אם הלקוח נמצא מתאים לאשראי, הוא מקבל אישור בתוך דקות.
כיצד עובד מסלול ההלואה?
לאחר בחינה אלקטרונית ראשונית, מקבל העסק אישור האם נמצא מתאים לתהליך האשראי או לא. אם נמצא מתאים, כלכלן המיזם יוצר קשר ומתחיל תהליך העבודה על בניית אשראי מותאם לצרכי הלקוח ויכולת ההחזר שלו
כיצד עובד מסלול מסגרת האשראי?
לאחר בחינה אלקטרונית ראשונית, מקבל העסק אישור האם נמצא מתאים לתהליך האשראי או לא. אם נמצא מתאים, כלכלן המיזם יוצר קשר ומתחיל תהליך העבודה על בניית אשראי מותאם לצרכי הלקוח ויכולת ההחזר שלו. ביזלנד פונה לחברות האשראי אשר מנפיקות בעבורו כרטיס אשראי חוץ בנקאי של מועדון ביזלנד, עם מסגרת לשנה. הכרטיס אינו נושא ריבית, אך ישנם דמי מועדון המשולמים לביזלנד.
כיצד אני מפקיד כסף לפרויקט?
- בשלב זה, ביזלנד אינה מקבלת הון ממשקיעים פרטיים. אתה מוזמן להשאיר פרטים לטובת פעילות משותפת עתידית
מהי הריבית במסלול המהיר?
הריבית במסלול המהיר נקבעת על פי הדירוג, התקופה והסכום אליו נמצאת זכאי. היכולת הטכנולוגית של המיזם מאפשרת מתן ריבית אטרקטיבית ביותר לכלל הדירוגים המתקבלים.
מהי הריבית במסלול הלוואה?
הריבית במסלול ההלואה נקבעת על פי הדירוג, התקופה והסכום אליו נמצאת זכאי. ההסכמים של ביזלנד עם ספקי הכסף של המיזם מאפשרים מתן ריבית אטרקטיבית ביותר
מהי הריבית במסגרת האשראי?
כרטיס האשראי של חברי מועדון ביזלנד אינו נושא ריבית כלל. על מחזיק הכרטיס לשלם דמי ניהול מועדון, הכוללים חיתום האשראי, ליווי והטבות מועדון רבות.